niedziela, 12 lutego 2012

Depilacja laserowa - mity i fakty

Autorem artykułu jest Monika  Gancarska



Chociaż depilacja laserowa jest coraz bardziej popularnym w naszym kraju zabiegiem laserowym, w dalszym ciągu wiedza pacjentów na temat plusów i minusów tego zabiegu jest uboga.
Czy każdy może się poddać depilacji laserowej?

Podstawowym przeciwwskazaniem jest opalona skóra, w związku z czym należy odczekać  przynajmniej jeden miesiąc, aby opalenizna nie była świeża. Innym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków światłouczulających  tzn. takich, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło  słoneczne i światło laserowe, do takich leków należą m.in. niektóre antybiotyki  np. Tetracyklina i Doxycyklina- są to antybiotyki stosowane często przewlekle w  celu leczenia trądzika czy leki przeciwdepresyjne. Zabiegów depilacji laserowej  nie wykonuje się także u kobiet ciężarnych, a także u pacjentów, ze skłonnościami do nieprawidłowego gojenia tzn. tworzenia  bliznowców-dużych, przyrosłych guzów w miejscach urazu.

Komu szczególnie polecamy zabieg depilacji laserowej?

Pacjentom z tendencją do wrastania włosów. U tych osób depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę, gdyż często wrastanie włosów wiąże się z powstawaniem blizn.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Wszystko zależy od każdego pacjenta indywiduanie, ponieważ impulsy laserowe są wyczuwalne. Dla jednych bardziej, dla innych mniej. Czuje się jakby ukłucie lub  „kopnięcie prądem”. Najbardziej wrażliwą na te impulsy okolicą jest bikini, w razie potrzeby można nałożyć krem znieczulający, który  nakłada się na skórę 1 godz. przed zabiegiem laserowym, następnie przykrywa się  go specjalną folią-wtedy impulsy laserowe są słabo wyczuwalne.

Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 90%, gdyż po zastosowanych zabiegach mogą zostać nieliczne włoski, słabe, cienkie, bądź bardzo jasne, które niestety nie zostały wykryte przez laser, gdyż laser skutecznie likwiduje tylko włosy ciemne tzn. takie, które w cebulce mają  ciemny barwnik- melanina.

Chociaż każda klinika ma swoją metodologię postępowania i kwalifikowania pacjenta do zabiegu, to warto zapewnie zapoznać się z podstawowymi informacjami, zanim w ogóle zdecydujemy się na każdą ingerencję w nasze ciało.

---
   
Medycyna Estetyczna i Laserowa | IkonaCity



Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz